Informace o jídelně

Dětem je poskytována plnohodnotná a zdravá vyvážená strava s použitím bio-potravin. Jídelníček, který je sestavován vedoucí školní stravovny a kuchařkou, je pestrý, denně je doplňován o ovoce nebo zeleninu.

Stolování je kulturní, starší děti se samy obsluhují. Děti mohou při jídle potichu hovořit, mají na jídlo čas a pomalejší děti mohou jíst déle. Samozřejmostí je pitný režim – nápoj pro děti ve třídách (při teplém počasí i na zahradě) po celý den.

Z hlediska zdravého životního stylu i čištění zubů. Jídlo je nabízeno, nikoliv nuceno. Respektujeme nesnášenlivost některých potravin dětmi, případně dle pokynů rodičů.

Dítě přijaté do mateřské školy s celodenním provozem je zároveň přihlášeno k celodennímu stravování.

Časový odstup jednotlivých jídel: maximálně 3 hodiny

Podávání svačin:
8.30 hod – 9.00 hod
14:00 hod.– 14.30 hod. hod (dle indiv. potřeb dítěte, jinak třída skupinově)

Podávání oběda:
11.30 hod – 12.00 hod

Systém podávání:
samoobslužný – predškoláci

Veškeré záležitosti týkající se školního stravování projednává zástupce dítěte s vedoucí školní jídelny a ředitelkou školy.
Obědy se odhlašují na 483398100 nebo mobilu 775238240 do 8.00 hodin ráno.

V případě onemocnění dítěte je možné odebrat oběd pouze 1. den nemoci a to do jídlo- nosiče Odběr stravy je nutno hlásit do 9. 00 hodin osobně v kuchyni, nebo na tel. čísle 483398100.

Obědy se vydávají ve školní kuchyni v 11.30 hodin.

Vyúčtování stravného se provádí každý měsíc, nevybrané obědy se odečítají následující měsíc.

Stravné se hradí v polovině příslušného měsíce a to bezhotovostně nebo přímo v budově školy v předem určený den vedoucí stravování.

Cena stravného je 28,- Kč na den

Děti s odkladem školní docházky mají stravné 30,- Kč na den.

Dle nařízení Evropského Parlamentu a Rady ( EU ) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, ukládá povinnost stravovacích provozů uvádět alergeny obsažené v nabízených pokrmech s účinností od 13.12.2014.

Z tohoto důvodu školní jídelna Mateřské školy Plavy od 1.11.2014 uvádí alergeny u jednotlivých pokrmů na jídelním lístku. Seznam alergenů je vyvěšen na školní nástěnce ve vestibulu školy a              na webových stránkách školy v rubrice – školní kuchyně.

Jednotlivé alergeny jsou číslovány a jednotlivá čísla jsou uvedena vždy za pokrmem v jídelním lístku. Seznam obsažených alergenů v pokrmech je uvedem na konci jídelního lístku.

Seznam alergenů

01 Obiloviny obsahující lepek

02 Korýši

03 Vejce