Zoubky jako perličky

Zdraví našich zubů si budujeme odmalinka. Už malé děti se učí, čistit si své první zoubky. A předškoláci se dozvídají, že čisté zoubky se nekazí a že zubní kaz je nepříjemná nemoc, které se dá předcházet.

Dobře víme, že návyky získané v mládí jsou silně fixovány a v pozdějším věku se obtížně odbourávají. To je silnou i slabou stránkou zároveň. Když si dítě v útlém věku zvykne na pravidelné čištění zubů, vnímá po celý život tuto nezábavnou činnost jako běžnou součást každodenního života. Přidá-li se k pravidelnosti ještě správná technika čištění, je velice pravděpodobné, že se takový člověk vyhne celé řadě zubních onemocnění a zbytečným nákladům za zubařská ošetření. Naopak když si dítě návyk na pravidelné čištění zubů nevytvoří, učí se v pozdějším věku pravidelnému čištění zubů velmi obtížně. O technice čištění ani nemluvě.

Děti si čistí zoubky 2x denně, po ranní svačině a po obědě.

Komentáře jsou zakázány.