Prožili jsme

Září 2018

Paní Nová přijela do naší mateřské školy s pejskem Tessii. Předvedla nám výcvik záchranářského psa. Velice pěkně zapojila do výcvikové práce děti. Tessie hledala na zádech  dětí piškoty, děti oblékaly Tessii záchrannou vestu, viděly a slyšely výchovné povely.

V úterý 18.9. jsme se s oddělením Krtečků vypravili na výlet vlakem do Železného Brodu. Užili jsme si krásné podzimní dopoledne. Asi nejvíc se dětem líbilo krmení kachen z lávky nad Jizerou. Pohráli jsme si na blízkém hřišti, prošli se Železným Brodem, podívali jsme až za most k jezu, v cukrárně si děti smlsly na zmrzlině a už nás čekala jen cesta zpátky do školky.

Krásné počasí nás neopustilo ani při putování za pohádkou. Vydali jsme se opět vlakem za kamarády z tanvaldské mateřské školy na Šumburku. Po prohlídce parku a kostela jsme si pohráli na školkové zahradě a pak už jsme společně shlédli hudební pořad p. Čemusové.

Divadlo „Já jsem muzikant“

Další divadelní představení se konalo u nás ve školce a přijeli se na něj podívat i kamarádi z mateřské školy ve Zlaté Olešnici. Užili jsme si spoustu legrace, děti byly nadšené, některé při potlesku volaly: „Ještě jednou!“ :-))

Divadlo „Sněhurka“

Výlet do Železného Brodu si užili také Zajíčci.

Beseda s policistkou. V pátek 12. října nás navštívila nprap. Dagmar Sochorová – vrchní inspektor preventivní informační skupiny Policie České republiky v Jablonci nad Nisou. Děti pomocí pohádky „O neposlušném pejskovi“, odhalovaly chyby v jeho chování a pak mu říkaly,  jak to měl udělat správně. Za odměnu si mohly vyzkoušet policejní čepici, vestu a opravdová pouta. Děti na závěr slíbily, že na sebe budou dávat pozor.

Výročí 100 let od založení Československé republiky – sázení lípy. Naše lipová slavnost se vydařila. Bylo pěkné počasí, přišlo vás hodně a užili jsme si krásné odpoledne. Děti plnily různé úkoly, vyráběly a tvořily. Občerstvení přišlo vhod :-)) Společné zasazení lípy – kdy jsme si připomenuli historii naší země a tradici sázení „lip svobody“, přečetli jsme vzkazy, které děti posílají budoucím generacím, poslech hymny -to vše bylo emotivním zážitkem, který přetrvá a jednou budou naše děti jako babičky a dědečkové vyprávět svým vnoučatům, že tenhle velký strom zasadily 🙂

V říjnu jsme s předškoláky poprvé navštívili ZŠ Plavy. Děti si zde vyzkoušely různé činnosti z oblasti rozvíjení poznání, matematických přestav i práci s interaktivní tabulí. Dětem se ve škole líbilo.

Dalším divadelním představením, které jsme mohli ve školce shlédnout bylo maňáskové ztvárnění tří známých pohádek. Děti se dobře bavily 🙂

Paní Jarmila Enochová tentokrát sehrála pro děti čtyři vánoční příběhy, oddělené koledami. Jak byl osel důležitý, Jak andělé naučili Honzu troubit, Jak se tři králové vydali na dalekou cestu a Jak pastýři vybrali nejhezčího beránka. Na představení přijeli za námi i kamarádi z MŠ Šumburk a společně jsme si navodili přicházející atmosféru adventního času.

Mikuláš 2018

Nadílka 2018