Co potřebuje dítě do MŠ

• čisté, účelné a pohodlné oblečení do třídy: tričko, kalhoty, sukni, zástěrku (s kapsou na kapesník)
  • přezůvky do třídy ( ne pantofle, crocs – z bezpečnostních důvodů)
  • náhradní spodní prádlo, oblečení (u malých dětí raději více)
  • oblečení na pobyt venku – sportovní, takové, které lze umazat
  • na odpolední odpočinek – pyžamo nebo noční košili (předškoláci pouze odpočívají na podložkách, proto pyžamo nepotřebují)
  • kartáček na zuby, kelímek, pastu
  • papírové kapesníčky dle potřeby
  • Malým dětem doporučujeme dávat do MŠ starší jim známé oblečení, aby si ho lépe samy poznaly (dejte dětem to, co důvěrně znají)
  • v šatně má každé dítě své místo na oděv a obuv označené značkou. Rodiče je nepřeplňují zbytečným množstvím oblečení, nenechávají zde léky, potraviny, ostré předmětya udržují zde pořádek

Prosíme, aby všechny děti měly všechny své věci
řádně označené ZNAČKOU nebo jménem DÍTĚTE!

Jiné osobní potřeby a hračky z domova si děti nosí do MŠ po domluvě rodičů s učitelkami. Jedná se o hračky, ke kterým mají citové pouto a často jim výrazně pomáhají urychlit adaptaci na nové prostředí.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.